PAYLAŞ

Boğaziçi Üniversitesi’nin en büyük öğrenci etkinliklerinden olan Design&Construct 2007’den beri gerçekleştirilen uluslararası çelik köprü yarışmasıdır. Türkiye ve Avrupa’daki birçok üniversiteden katılan takımlar eşliğinde bir şenlik alanı gibi donatılan Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydanı’nın eşsiz atmosferinde gerçekleştirilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydanı

Aylar öncesinden köprülerini tasarlamaya başlayan takımlar ön elemeye katılırlar. Ön elemeyi geçebilen takımlar tasarladıkları köprülerini çelikten imal ederler.

Boğaziçi Bridge Summit

Bu yıl De&Co 16 Nisan Boğaziçi Köprü Zirvesiyle başlıyor. De&Co’nun kurucusu Robert E. Shaw’ın açılış konuşmasının ardından üniversitemizin hocalarından Doçent Doktor Emre Otay ve Limak Yatırım Proje Müdürü Reşit Yıldız köprüler hakkında katılımcılarımızı bilgilendirecek. 17 Nisan Çarşamba günü, estetik değerlendirme günü. Çarşamba günü yarışmacılar ve gözlemciler için birçok farklı ve eğlenceli aktivitelerle unutulmaz bir deneyim Güney Meydan’da yaşanacak. Perşembe günü ise köprüler zamana karşı kurulacak. Estetik, dayanıklılık, kurulum süresi, ağırlık olmak üzere dört ayrı kategoride değerlendirilecek köprüler için birincilik, ikincilik, üçüncülük ve estetik ödülleri Cuma günü gerçekleştirilecek olan galada verilecek. De&Co’nun herkes için unutulmaz, zevkli ve eğlenceli bir organizasyon olacağını umuyoruz.

Çelik köprü alanında uzmanların konuşmalarını dinleyeceğiniz, sektörden birçok değerli isimle tanışma fırsatı edinebileceğiniz Boğaziçi Köprü zirvesi için hala geç kalmadınız. Linkten kaydınızı yaptırabilirsiniz:

Boğaziçi Köprü Zirvesi Kayıt

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz