PAYLAŞ

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden gelen mesajlar üzerine, yaşanan bu durum ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla Cerrahpaşa öğrencilerinin bize gönderdiği yazıyı paylaşıyoruz. Sosyal medyada da oldukça yer bulan bu konu için sizlerin de desteğini bekliyor, aşağıda paylaştığımız mesajın olabildiğince fazla kişiye ulaşabilmesini temenni ediyoruz. Bizle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı her zaman kullanabilirsiniz.

26.09.2019 tarihinde meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem ile beraber Avcılar’da bulunan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Mühendislik Fakültesindeki yapılar ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelmiştir. Mevcut durumda bu yapılarda ders işlenmesi bir yana içlerine girilmesi bile çok tehlikeli bir hal almıştır. Yaklaşık 30.000 kişinin eğitim gördüğü bu kampüs aynı zamanda öğrencilerin barındığı 3 blok yurda da ev sahipliği yapmaktadır. Birçok hocamızın konu ile ilgili görüşleri de bu yapıların kullanılmayacak olduğu yönündedir. Biz de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa öğrencileri olarak can güvenliğimizin olmadığı bu binalarda eğitim görmek istemiyoruz. Bu sebeple yetkililerden gerekeni bir an önce yapmalarını talep ediyoruz.

01.10.2019 Salı günü saat 20.00 da açacağımız #CerrahpaşaÇöküyor tagı ile twitterda bizlere destek vermeniz bizler için hayati derecede önemlidir. Sizlerden ricamız bu mesajımızı olabildiğince çok fazla kişiye ulaştırmanızdır. Sizlerden desteklerinizi bekler saygılarımızı sunarız.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – CERRAHPAŞA ÖĞRENCİLERİ.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz